• ساعت : ۱۲:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ 
  • کد خبر : ۲۰۶۶۲
پیام تسلیت رئیس ومدیران مركز آموزشی و درمانی 22 بهمن به مناسبت شهادت امام علی النقی الهادی(ع)

بسم لله الرحمن الرحیم
سلام بر مردی که چراغ فروزان هدایت بود و یاور و راهنمای همیشه امت…
امام هادی (ع) دهمین امام شیعیان در روز پانزدهم ماه رجب سال ۲۱۲ هجری قمری در اطراف مدینه متولد شد. ایشان پس از امام جواد (ع)، امامت و رهبری شیعیان را به عهده داشتند. آن حضرت در سوم رجب سال ۲۵۴ هجری قمری در سن ۴۲ سالگی و بعد از حدود ۳۳ سال امامت و هدایت مسلمانان به دست متوکل عباسی در شهر مدینه به شهادت رسید. شیعیان امام هادی و فرزندشان امام حسن عسکری (ع) را به دلیل اینکه در سامرا در منطقه‌ای به نام عسکر ساکن بودند، امامین عسکریین می‌خوانند.
تأملی در معنی و مفهوم «هادی» که معروف‌ترین لقب حضرت امام علی النقی الهادی(ع) است، بسیاری از حقایق را روشن می‌سازد. هدایت در کتب لغت، دو معنای «ارائه طریق» و «رساندن به مقصد و مطلوب» را در بردارد؛ و معمولاً در ارائه راه مطلوب و مثبت به کار می رود.
سوم رجب سالروز غروب خورشید وجود دهمین پیشوای شیعیان جهان و مفسر بزرگ آیه‏ های قرآن کریم است. امام بزرگواری که در دوران ۳۳ساله امامت خویش برای نشر احکام اسلام و شناساندن مکتب و مذهب جعفری گام‌های بلندی برداشت و مسئولیت ارزشمند تعلیم و تعلم و نگاهبانی فرهنگ اسلامی را در مدینه عهده دار بود.
ایشان در سراسر عمر پربارخویش لحظه ای ازتلاش برای آگاه کردن مردم و آشنا کردن آنها به حقایق مذهبی دست برنداشتند و تربیت شاگردان و اصحابی شایسته صیانت از جایگاه دین مبین اسلام یکی ازمهم ترین آثار پر برکت دوران امامت حضرت امام هادى علیه ‏السلام است.
اینجانبان شهادت مظلومانه دهمین مشعل فروزان هدایت،‌ کتاب علم و زهد و حکمت، حضرت امام علی نقی الهادی (ع) را به پیشگاه امام زمان (عج )، مقام معظم رهبری، شیعیان و رهروان صدیق آن امام همام تسلیت عرض می نماییم .

روابط عمومی مرکز آموزشی و درمانی 22 بهمن

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0